Kurs spawacza

kursy spawalniczeSzkoły spawalnicze to najlepsze miejsce na uzyskanie tytułu spawacza

W dzisiejszych czasach w Polsce wybranie się na studia jest coraz to bardziej słabym pomysłem. Dlaczego? Mamy ogromny odsetek ludzi wykształconych, natomiast rąk do pracy w pewnych zawodach brakuje. Ludzi z odpowiednim wykształceniem technicznym brakuje nie tylko u nas w kraju, ale także za granicą. W sytuacji, gdy państwo boryka się z problemem bezrobocia – warto zauważyć tutaj, że osób bezrobotnych jest więcej aniżeli osób zarejestrowanych – należy poszukiwać odpowiednich dróg kształcenia, aby zapewnić sobie jeżeli nie dostatnią, to chociażby spokojną przyszłość, w której ma się mniej lub bardziej zagwarantowanie znalezienie zatrudnienia. W koniunkturze, w której nieustannie rozwija się przemysł, podczas gdy rynek pracy zalany jest absolwentami szkół wyższych, którzy ukończyli zupełnie niepowiązane z tą sferą kierunki, pojawia się deficyt, który należy zapełnić, by branża mogła dalej funkcjonować. Jest to jednocześnie doskonała okazja do tego, aby naprawić błąd nieadekwatnego wykształcenia i dostosować swoje umiejętności do wymogów rynku. W kapitalizmie nie ma litości: trzeba być po prostu potrzebnym. Jeżeli nie ma popytu na nasze kompetencje, należy zmienić ich charakter, aby zaoferować rynkowi to, czego w nim brak. Najlepiej więc na nowy czy też po prostu przyszły zawód wybrać taki, który otwiera drzwi do pracy w całej Europie.

kurs spawacza

Szkoły spawalnicze to najlepsze miejsce na uzyskanie tytułu i umiejętności spawacza

Jednym z takich zawodów jest zawód spawacza. Kim jest spawacz? Spawaczem jest pracownik, który spawa albo przecina elementy ze stali, żeliwa, metali niezależnych i ich stopów, które wchodzą w skład maszyn, urządzeń, środków transportowych, budynków oraz mostów. Swoją pracę spawacz realizuje poprzez stopienie brzegów materiałów w miejscu ich łączenia za pomocą odpowiednich narzędzi. Może on realizować zadania zawodowe polegające na spawaniu, cięciu oraz lutowaniu palnikiem gazowym. W zawodzie tym bardzo istotne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie teoretyczne, lecz także praktyczne, bowiem pracę spawacza ocenia się po jakości jego realizacji. Jest to zawód wiążący się z ogromną odpowiedzialnością, ponieważ wiąże się z nim szereg zagrożeń. Jest to najczęściej samodzielne stanowisko pracy, jednakże w dużych zakładach przemysłowych przewidziana jest praca zespołowa, łącząca kilka bądź nawet kilkanaście stanowisk. Spawacz wykorzystuje w swojej pracy szereg urządzeń. Głównie są to gazy techniczne, elektrody, topniki, druty spawalnicze i spawarki.

Praca może przebiegać zarówno w wielkich halach, jak i małych warsztatach. Miejsca, w których spawacz może znaleźć zatrudnienie to przedsiębiorstwa produkcyjne pojazdów mechanicznych, maszyn, przemysłowych, rolniczych, a także taboru kolejowego. Inne ścieżki kariery to świadczenie prywatnych usług spawalniczo-ślusarskich, konserwatorskich czy instalacyjno-montażowych. W grę wchodzi także górnictwo oraz gałęzie przemysłu z nim powiązane, przemysł metalowy, stocznie, zakłady naprawcze i rzemieślnicze. W grę wchodzi zatem praca w przedsiębiorstwie ślusarskim, warsztacie samochodowym, w przedsiębiorstwie robót zmechanizowanych i maszyn budowlanych, w przedsiębiorstwie trudniącym się kowalstwem artystycznym, w zakładzie usług ciepłowniczych, w przemyśle naftowym oraz wielu innych miejscach. Te same oraz jeszcze więcej możliwości otwiera się zagranicą i to nie tylko na terenie Europy.

Warto więc zapisać się na kurs spawacza, żeby zapewnić sobie dobrą ścieżkę kariery. Jeżeli chodzi o  wymagania, to należy mieć ukończone osiemnaście lat. Coraz więcej pracodawców wymaga jednakże ukończenia technikum. Kursy organizowane są przez lokalne zakłady doskonalenia zawodowego. Koszt takiego kursu to około dwóch i pół tysiąca złotych. Cena może jednakże wzrosnąć do trzech tysięcy. Biorąc jednakże otwierające się przed spawaczem możliwości, zdecydowanie jest to szybko zwracająca się inwestycja, którą trudno wręcz nazwać wydatkiem. W obecnym świecie bowiem zawód spawacza może dać o wiele więcej niż pięcioletnie studia, które tylko pozornie są bezpłatne. Jest to zawód, który gwarantuje zero problemów z bezrobociem. Będąc spawaczem, decydujesz ty, a nie pracodawca. Zdecydowanie nie może on bowiem powiedzieć, że na twoje miejsce znajdzie kolejnych trzech. Chcesz zapewnić sobie spokój? Zostań spawaczem.

Potrzebujesz informacji?

Szukasz konkretnego produktu? Potrzebujesz ramienia odciągowego, odkurzacza lub innego urzadzenia?

Wybierzemy najlepsze dla Ciebie, skontaktuj się z nami:

ramiona@op.pl

tel. 732 851 099